Madhya Pradesh: Altı kez Kongre Milletvekili Ramniwas Rawat, Morena belediye başkanıyla BJP'ye katıldı

Madhya Pradesh'teki Vijaypur'dan kıdemli Kongre Üyesi ve MLA, Ramniwas Rawat ve Morena Belediye Başkanı Sharda Solanki, Salı günü Morena'da yapılacak Lok Sabha seçimleri öncesinde Bharatiya Janata Partisi'ne (BJP) katıldı.

Ramni Rawat'tı. (Dosya)

Eski bir bakan ve altı kez MLA olan Rawat, Gwalior ve Chambal bölgesinin önde gelen Diğer Geri Sınıflar (OBC) lideridir. Kongre'nin eski başkanı olarak uzmanlar, onun ayrılmasının partinin Sheopur ve Morena bölgelerindeki performansını etkileyeceğine inanıyor.

HT, her zaman, her yerde kriket yakalamanın tek adresi olan Crick-it'i tanıtıyor. Şimdi keşfedin!

Görünüşe göre Rawat, partinin Morena Lok Sabha koltuğundan Satyapal Singh Sikarwar'a bilet vermesine kızmıştı. Bölgesinin kalkınmasını sağlamak için BJP'ye katıldığını söyledi.

“Geçen hafta Morena'ya gelen Başbakan Narendra Modi'nin huzurunda BJP'ye katılması gerekiyordu. Ancak Kongre ona şikayetlerinin giderileceğine dair güvence verdi. Hiçbir şey olmadı ve üç gün önce Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah ile görüştükten sonra BJP'ye katılmaya karar verdi” dedi Rawat'ın yakın bir yardımcısı.

BJP'ye katıldıktan sonra Rawat, “Herkes kendi bölgesinin insanı için bir şeyler yapmak, bölgeyi kalkındırmak istiyor” dedi. Ben istediğim kadar gelişemedim. Şimdi BJP'ye katılarak bölgemi kalkınma yoluyla ileriye taşımak istiyorum.”

Pazartesi günü Kongre garantilerini vurgulayan bir basın toplantısı düzenleyen Morena belediye başkanı Sharda Solanki de Rawat ile birlikte BJP'ye katıldı.

Kongre sözcüsü KK Mishra şunları söyledi: “Kongrede siyasetçi olarak öne çıkan Ramniwas Rawat gibi liderlerin partiden ayrılması şaşırtıcı.” Parti onlara isim, şöhret ve güç kazandırdı. Ancak bu liderler bunu halk için yaptıkları yalanını söylememeli çünkü herkes onların partiden yalnızca kişisel ve ticari nedenlerle ayrıldığını biliyor.”

Pazartesi günü Indore Kongresi adayı Akshay Kanti Bam, adaylığını son anda geri çektikten sonra BJP'ye katıldı.